2. Зимни спортове
  3. Беларус и Русия мачкат в Швейцария, Дания и Швеция също с победи

Беларус и Русия мачкат в Швейцария, Дания и Швеция също с победи

Световният шампион по хокей Русия продължи успешното си представяне на световното първенство в Швейцария. "Сборная" смачка с 6:1 отбора на Латвия в мач двубой от втората групова фаза на световния шампионат. Кирянов откри резултата за Русия още в 12-ата минута на първата третина, а Тересченко направи 2:0 във 2-ата минута на втората третина. Твердовски на практика уби интригата в този мач с гол в 4-ата минута на втората част, а минута по-късно Кирянов с втория си гол в този мач покачи на 4:0. Василевс все пак успя да отбележи почетно попадение за Латвия в 17-ата минута на същата част. Фролов и Твердовски вкараха в третата третина и оформиха крайното 6:1 за Русия.

В друг мач от елиминационната групова фаза, Чехия се наложи с класическото 3:0 над Беларус. Чехите бяха по-добрият отбор на ледената площадка и напълно логично стигнаха до успеха. Кажанек и Елиас дадоха комфортна преднина на победителите във втората третина, а Кажанек с втория си гол в този мач оформи крайното 3:0 в 16-ата минута на третата част.

Швеция смачка домакините от Швейцария с 4:1 в друг двубой от груповата фаза на надпреварата. Скандинавците поведоха в 6-ата минута на първата част чрез Одия, а Харю направи 2:0 в 5-ата минута на втората третина. Омарк и Андерсон покачиха на  4:0 с шайби в 7-ата и 16-ата минути на третата част, а Лем вкара почетното попадение за домакините в 17-ата минута.

Друга скандинавска страна - Дания, се наложи над Унгария с 5:1. "Маджарите" поведоха чрез Палкович в първата част, но след това започна рецитала на Дания. Стаал и Кристиянсен вкараха в 9-ата и 19-ата минути на втората третина, за да направят обрата пълен - 2:1. Грийн, Мадсен и Хардт пък донесоха убедителната победа на Дания с попадения съответно в 9-ата 13-ата и 16-ата минути на третата част.