2. Зимни спортове
  3. Беларус се класира за четъвртфиналите на световното първенство

Беларус се класира за четъвртфиналите на световното първенство

Швеция разби Италия с 5:1

Хокеистите от националния отбор на Беларус си осигуриха участие в плейофите на световното първенство, след като се наложиха над Латвия с 3:1 и заеха второто място в група "Б" с актив от 12 точки. Лидер е Русия с 18 пункта, а останалите две квоти засега печелят САЩ и Финландия.

За победителите с по една шайба се отчетоха Сергей Косицин, Михаил Грабовски и Джеф Плат, докато за Латвия вкара Артурс Кулда. Балтийците все още могат се класират напред в надпреварата, след като имат мач по-малко от четвъртия в класирането Финландия.

Защитаващият титлата си отбор на Швеция остана на първата позиция в група "А", след като разби с 5:1 Италия. Густав Найквист откри резултата за шведите още в първата минута, а десет по-късно Маркус Гандер изравни. Последваха четири безответни шайби, които дадоха категоричен аванс на скандинавците в битката за първата позиция. Найквист се разписа още веднъж, а по един гол добавиха Джими Ериксон и Матияс Екхолм.

Швеция и Италия завършиха предварителния етап. Скандинавците ще бъдат първи или втори в група "А", а италианците ще отпаднат от елитната дивизия.