2. Зимни спортове
  3. Безпогрешната Хенкел спечели преследването в Трондхайм

Безпогрешната Хенкел спечели преследването в Трондхайм

Германката Андреа Хенкел спечели преследването за Световната купа по биатлон в норвежкия зимен център Трондхайм. Хенкел бе безпогрешна при четирите си посещения на огневия рубеж и завърши с време от 25:04,1 минути.

Само на 3,2 секунди зад нея завърши рускинята Олга Зайцева с една грешка. Трета финишира французойката Мари Лори Брюне с една грешка и изоставане от 24 секунди.

Кати Вилхелм завърши 4-а, а в почетната шестица се наредиха още Кристина Палка и Жули Боневи Свендсен.

Лидерката в генералното класиране за Световната купа Хелена Йонсон остана 11-а, а в дисциплината нямаше българско участие.