2. Зимни спортове
  3. Безупречен Детройт се класира за полуфиналите в НХЛ

Безупречен Детройт се класира за полуфиналите в НХЛ

Отборът на Детройт Ред Уингс осигури участието си в полуфиналната фаза от надпреварата в Националната хокейна лига, след като се наложи с категоричното 6:1 (0:0, 4:1, 2:0) като гост на съперника си в четвъртфиналите Финикс, в 7-ия двубой между двата тима.

Отборът на Детройт Ред Уингс осигури участието си в полуфиналната фаза от надпреварата в Националната хокейна лига, след като се наложи с категоричното 6:1 (0:0, 4:1, 2:0) като гост на съперника си в четвъртфиналите Финикс, в 7-ия двубой между двата тима.

С 2 гола и асистенция за Ред Уингс се отличи Никлас Лидстрьом, докато други две от попаденията бяха дело на Павел Датсуик.

Така финалистът от миналогодишното издание на НХЛ Детройт спечели серията с 4:3 успеха и очаква началото на полуфиналите.

Отборите на Монреал и Вашингтон ще изиграят решителен седми мач в 02:00 часа идната нощ, във Вашингтон, за да определят и последния полуфиналист в плейофите на Източната конференция на Националната хокейна лига.

Резултатът до момента в серията е равен – 3:3 победи, като това е и единственият останал двубой, в който все още не е излъчен краен победител.