2. Зимни спортове
  3. Биатлонистите минаха с 2 места напред в класирането по нации

Биатлонистите минаха с 2 места напред в класирането по нации

Нашите момчета са вече на 19-ата позиция

С две места напред се премести България в класирането по нации за световната купа по биатлон при мъжете кръг преди края на кампанията.

Нашите момчета са вече на 19-ата позиция. Дамите остават на 21-ото място.

От петък до неделя са последните стартове за сезона. Те ще се проведат в шведския зимен център Йостерсунд.

При завършване между 11-о и 17-о място за купата по нации право на участие в стартовете за световната купа получават 4-ма биатлонисти.

При мъжете вече дълго време сме в тези позиции. При дамите се състезават три българки. Толкова биатлонисти може да пускат отборите от 18-о до 23-о място в купата по нации.

През следващия сезон няма световно първенство заради олимпийските игри в Пекин. За тях при класиране на страната до 20-а позиция квотите са 4. По-надолу те са само 2.

Пред биатлонистите ни в класирането по нации 18-и и 17-и са Словакия и Белгия. България е на 249 точки от 17-ото място.

Наваксването им е напълно постижимо при добро представяне в Йостерсунд.

В женското класиране по нации нашите няма как да паднат под 23-ата позиция.

Това означава, че и през следващия сезон в световната купа ще участваме с 3 биатлонистки.