2. Зимни спортове
  3. Бостън на победа от финала в Източната конференция

Бостън на победа от финала в Източната конференция

Бостън разби домакина Филаделфия с 4:1 и се доближи на победа от финала в плейофите в Източната конференция на Националната хокейна лига на САЩ и Канада.

Блейк Уийлър, Мирослав Шатан, Марк Реки и Патрис Бержерон на празна врата реализираха попаденията за гостите, които поведоха с 3:0 победи в серията.

Арън Ашръм изведе Филаделфия напред в 2:32 минута на двубоя, но до края вратарят Туука Раск беше безгрешен и отрази 34 шайби.

Бостън никога в историята си не е губил плейофна серия, след като е повеждал в резултата с 3:0 успеха.

Чикаго спечели с 5:2 във Ванкувър и поведе с 2:1 победи в полуфиналния мач от Западната конференция. Дъстин Байфюлиън се отличи с хеттрик за гостите, а Крис Верстеег и Мариан Хоса също се разписаха.

Джонатан Тейвс се отличи с три асистенции, а вратарят Анти Ниеми отрази 31 удара. Яник Хансен и Александър Бъроуз намалиха до 2:3 за домакините в края на втората част след асистенции на Сами Сало и Александър Едлер и при двете попадения, но за повече канадците нямаха сили.