2. Зимни спортове
  3. Бостън разби Каролина с 4:2

Бостън разби Каролина с 4:2

Бостън Бруинс победи Каролина Хурикейнс с 4:2 (2:0, 2:1, 0:1) като гост в среща от полуфиналния плейоф на Източната конференция в НХЛ. Гостите от Бостън започнаха отлично двубоя и взеха бърза преднина с два чисти гола, които бяха дело на Марк Реки и Стив Монтадор през първата третина.

Бостън Бруинс победи Каролина Хурикейнс с 4:2 (2:0, 2:1, 0:1) като гост в среща от полуфиналния плейоф на Източната конференция в НХЛ. Гостите от Бостън започнаха отлично двубоя и взеха бърза преднина с два чисти гола, които бяха дело на Марк Реки и Стив Монтадор през първата третина.

Каролина намали резултата чрез Мат Кул във втората част, но Бостън показа класата си и вкара нови две попадения чрез Марк Савард и Чък Кобасев. По този начин на практика бе убита интригата в мача и вече се знаеше кой ще постигне крайния успех в него.

Второто попадение за Каролина вкара Сергей Самсонов в заключителната част на третата третина. Така серията между двата тима е изравнена – 3:3 успеха и седми мач ще определи финалиста в конференцията.