2. Зимни спортове
  3. Бостън разгроми Каролина в НХЛ

Бостън разгроми Каролина в НХЛ

Здено Хара вкара първия хеттрик в кариерата си, а Тим Томас направи 31 спасявания за седмия си мач без допуснат гол при разгромната победа на Бостън над Каролина със 7:0 в мач от първенството на НХЛ.

Марк Стюарт, Грегъри Кемпбъл, Патрис Бержерон и Майкъл Райдър добавиха по един гол за Бостън. Това е втора убедителна победа за тима на Бостън в последните шест дни, след като миналия вторник се наложи с 6:0 над Отава.

Джейми Лангенбрунер донесе победата на Далас над Лос Анджелис с 2:1 в мач номер 1000 в своята кариера в НХЛ.Лангенбрунер вкара победното попадения за Далас във втората част при числено превъзходство. Шест минути преди това Луи Ериксон изравни, след като гостите поведоха чрез Джъстин Уилямс в 7-та минута.Патрик Марло съшо отбеляза гол в своя мач номер 1000 в НХЛ при победата на Сан Хосе над Финикс с 4:2. Логан Кутюр, Дани Хийтли и Джо Торнтън се разписаха още за победителите, а за Финикс точни бяха Дерек Морис и Оливър Екман-Ларсон.

Брайън Литъл и Александър Бурмистров отбелязаха дузпи при победата на Атланта с 3:2 над Флорида, въпреки че изоставаше с два гола разлика.Литъл и Крис Торбърн бяха точни за Атланта в редовното време, като изравниха резултата, след като домакините поведоха с 2:0 с попадения на Денис Уайдмън и Дмитрий Куликов. Монреал победи Калгари с 5:4 след продължение с гол на Субън.