2. Зимни спортове
  3. Бостън се класира за плейофите

Бостън се класира за плейофите

Отборът на Бостън си осигури място в плейофите на Националната хокейна лига след победа над лидера в Източната конференция Филаделфия с 2:1 като гост.

Крис Верстеег откри резултата в полза на Филаделфия през първата третина, но с два гола при числено превъзходство Бостън обърна мача. Нейтън Хортън изравни през втората част, а Брад Марчанд донесе победата на Бостън малко преди края на редовното време.

Бостън е лидер в Североизточната дивизия с 94 точки и изостава на 6 от лидера на Изток Филаделфия, който нямаше загуба в редовното време в последните 9 мача.

Питсбърг записа четвърта поредна победа след изпълнение на наказателни удари, като надигра Флорида с 2:1. Двата си отбора си размениха по един гол във втория период, като Райън Картър откри за "пантерите", а Бен Ловджой изравни за "пингвините".

При дузпите Алекс Ковальов бе точен и донесе победата за Питсбърг, с която тимът се приближи на 2 точки до лидера на Изток Филаделфия.