2. Зимни спортове
  3. Бродюр запази вратата си суха за 108-ми път

Бродюр запази вратата си суха за 108-ми път

Ню Джърси Девилс се доближи само на точка от първото място в Източната конференция, след като спечели с 2:0 на собствен терен срещу Флорида Пантърс. Така Дяволите имат 67 точки, с 1 по-малко от Вашингтон.

Ню Джърси Девилс се доближи само на точка от първото място в Източната конференция, след като спечели с 2:0 на собствен терен срещу Флорида Пантърс. Така Дяволите имат 67 точки, с 1 по-малко от Вашингтон. Вратарят Мартин Бродюр спаси 22 удара и регистрира 108-и мач без допуснат гол в кариерата си, а Травис Заяц вкара в края на втория период първото попадение в мача, оказало се и победно. 2:0 направи Дийн Макамонд в последната минута на двубоя на празна врата.

За Бродюр, който е лидер в класациите за най-много победи и мачове без допуснат гол, регистрира пети такъв мач в последните 14 двубоя на отбора.

Анди Макдоналд вкара в 3:19 минута на допълнителното време за Сейнт Луис, които се наложиха с 4:3 като гости над Монреал. Макдоналд вкара и веднъж в редовното време, след като покачи на 3:1 в началото на третия период. Домакините от Монреал обаче изравниха, като 33 секунди преди края Скот Гомес вкара третия техен гол. И двата отбора са в дъното на своите дивизии.

Също с продължение Ванкувър се наложи над Едмънтън, като крайното 3:2 оформи Даниел Седин 1:39 минути след началото на допълнителното време. Поражението за Нефтодобивниците е девето подред и те кретат последни в Северозападната дивизия с 38 точки.

Седин подаде и за двата гола на тима си в редовното време, реализирани от Сами Сало и Алекс Бъроус. Ванкувър е 2-и в същата дивизия с 60 точки.