2. Зимни спортове
  3. Бруинс с 3-а поредна победа след успех над Отава

Бруинс с 3-а поредна победа след успех над Отава

Отборът на Бостън Бруинс записа трети пореден успех в НХЛ, след като надигра категорично Отава Сенатърс с 5:2 при гостуването си в зала "Скотябанк Плейс"

Отборът на Бостън Бруинс записа трети пореден успех в НХЛ, след като надигра категорично Отава Сенатърс с 5:2 при гостуването си в зала "Скотябанк Плейс". Така гостите събраха актив от 41 точки и продължават гонитбата с Филадилфия Флайърс на върха в Източната конференция.

Бостън откри резултата в 13-ата минута па първата част члез Рич Певърли, но Даниел Алфредстон възстанови равенството в 5-ата минута на втората. Крис Кели отново изведе гостите напред, а Патрис Бержерон и Даниел Пейли доведоха нещата до 1:4. Отава отново върна една шайба чрез Джейсън Спеца, но Даниел Пейли минута преди края на мача оформи крайното 2:5.

В останалите 2 мача, играни тази нощ, Чикаго се наложи над Минесота с 4:3 след изпълнение на дузпи, а Анахайм размаза Финикс с 4:1.