2. Зимни спортове
  3. Бьорн Фери донесе злато на „Тре Крунур” от Ванкувър

Бьорн Фери донесе злато на „Тре Крунур” от Ванкувър

Българските биатлонисти Михаил Клечеров и Красимир Анев извън първите 40 в преследването

Шведският биатлонист Бьорн Фери стана олимпийски шампион в преследването на 12,5 километра.

31-годишният състезател, чието най-добро представяне на Зимни олимпийски игри бе четвъртото място на 4 по 7,5 километра в Торино през 2006 година, финишира с време 33:38.4 минути и бе недостижим за своите съперници, въпреки двете си грешки в стрелбата.

Втори остана австриецът Кристоф Суман, който завърши с изоставане от 16,5 секунди и 2 грешки, а французинът Венсан Джей, който шокира света, спечелвайки спринта на 10 километра, се задоволи днес с бронза, също с два пропуска на огневия рубеж.

Българите останаха доста назад в класирането. Михаил Клечеров завърши на 44-о място (без грешки в стрелбата), на 3:29,7 минути от победителя Фери, а Красимир Анев финишира на 45-а позиция, на 3:45,8, с 3 пропуска.