2. Зимни спортове
  3. Бьорндален носи втора победа за Норвегия в Йостерсунд

Бьорндален носи втора победа за Норвегия в Йостерсунд

След ужасяващото 43-о място от индивидуалния старт в Йостерсунд днес носителят на Световната купа по биатлон Оле Ейнар Бьорндален записа 89-ата победа в кариерата си.

35-годишният норвежец завърши 10-километровия спринт с време от 23:30.1 минути без грешки в двете стрелби. След него на втора позиция остана носителят на световната купа в спринта сънародникът му Емил Хегле Свендсен с 15 секунди пасив. Американецът Тим Бърк записа втори пореден отличен резултата с третото място на подиума.

Въпреки рекордния брой победи и статута на най-успял „зимен” атлет Бьорндален все още е далеч от върха във временното класиране. Водач там е Свендсен със 114 точки, следван от Бърк със 102 и австриецът 82.

Михаил Клечеров завърши на 51-а позиция извън зоната на точките с 25:44.8 мин. Владимир Илиев даде 81-о време с 26:38.1 мин.  С два пропуска Красимир Анев остана 93-и, Мирослав Кенанов остана на 114-о място.