2. Зимни спортове
  3. Бьорндален отново номер 1

Бьорндален отново номер 1

Лидерът в СК Евгени Устюгов остана 4-и в масовия старт, в Оберхоф

Носителят на Световната купа по биатлон и най-титулуваният спортист в този спорт Оле Ейнар Бьорндален бе над всички в масовия старт на 15 км в германския зимен център Оберхоф.

Норвежецът направи едва една грешка при стрелбата си и финишира за 38:57,3 минути, изпреварвайки с 1:02,9 минути представителят на САЩ Тим Бурк, направил 2 грешки на огневия рубеж. Трети завърши Томаш Сикора (Полша), 3 грешки и с изоставане от 1:40,6 минути.

Лидерът до днес в СК Евгени Устюгов остана 4-и с 5 грешки. Сред най-добрите осем финишираха още Александър Ос, Симон Фуркад и Николай Круглов.

След второто си място в масовия старт Бурк си върна първото място в генералното класиране. Американецът има 329 точки в актива си, а руснакът Устюгов е с 326.

В дисциплината нямаше българско участие.