2. Зимни спортове
  3. Бьорндален с трети златен медал от Световното първенство

Бьорндален с трети златен медал от Световното първенство

Норвежецът Оле Ейнар Бьорндален спечели златен медал от индивидуалния старт на 20 км за мъже от Световното първенство по биатлон в Пьонгчан, Корея. Бьорндален завърши за време от 52:28.0 минути и направи само 3 грешки при 4-ите си стрелби.

Това бе трето златно отличие за норвежкия биатлонист от шампионата и общо 13-о в неговата кариера. Втори на 14,1 секунди зад Бьорндален завърши представителя на Германия Кристоф Стефан с 1 грешка, а с бронзовото отличие се окичи хърватинът Яков Фак, с изоставане от 17,1 секунди и 1-а грешка на огневия рубеж.