2. Зимни спортове
  3. Чехия и Финладия записаха убедителни победи в първите си срещи

Чехия и Финладия записаха убедителни победи в първите си срещи

Чехия разгроми Дания с 5:0 в среща от група „Д” тимът на световното първенство по хокей в Швейцария. Яромир Ягър и Петър Каянек се отличиха с по гол и две асистенции, а вратарят Якоб Степанек направи 21 спасявания. Чехите са лидер в групата и ще преследват първия си медал в последните три години.

Чехия разгроми Дания с 5:0 в среща от група „D” тимът на световното първенство по хокей в Швейцария. Яромир Ягър и Петър Каянек се отличиха с по гол и две асистенции, а вратарят Якоб Степанек направи 21 спасявания. Чехите са лидер в групата и ще преследват първия си медал в последните три години.

Ярослав Хинка откри резултата, след като намери празно пространство и разстреля стража на датчаните. До края на първата част Чехия изпусна много положения, а Карел Рачунек отбеляза второто попадение в мача в началото на втората част. Каянек с мощен изстрел направи резултата 3:0, а до края на срещата се разписаха Ягър и Алес Хемси.

В другата среща от групата Финландия също отбеляза пет безответни попадения срещу Норвегия. Головете за победителите отбелязаха Митинен на два пъти, Каунисмаки, Имонен и Летонен.