2. Зимни спортове
  3. Чехия, Латвия и Финландия с победи на световното по хокей

Чехия, Латвия и Финландия с победи на световното по хокей

Отборът на Чехия постигна убедителна победа с 5:2 над Австрия във втория си мач от световното първенство по хокей в Швейцария. Чехите поведоха набързо с 3:0 още след първата третина, а головете отбелязаха Марек (6), Кажанек (10) и Васичек (13). Във 2-ата минута на втората част Австрия успя да отбележи чрез Якобсен, а Аасен допълни още едно попадение за австрийците в последната минута на третината. Крайното 5:2 оформи Клепис в 12-ата минута на третата част. След този мач, Чехия заема 2-ото място в Група Д с актив от 6 точки, а Австрия е на 4-а позиция с 0 точки.

Отборът на Чехия постигна убедителна победа с 5:2 над Австрия във втория си мач от световното първенство по хокей в Швейцария. Чехите поведоха набързо с 3:0 още след първата третина, а головете отбелязаха Марек (6), Кажанек (10) и Васичек (13). Във 2-ата минута на втората част Австрия успя да отбележи чрез Якобсен, а Аасен допълни още едно попадение за австрийците в последната минута на третината. Крайното 5:2 оформи Клепис в 12-ата минута на третата част. След този мач, Чехия заема 2-ото място в Група Д с  актив от 6 точки, а Австрия е на 4-а позиция с 0 точки.

В среща от Група С, Латвия успя да победи след продължения Швеция. Скандинавците поведоха с гол на Омарк в 16-ата минута на първата част, но Латвия обърна резултата през втората третина с голове на Дедлихс (11) и Дарзинс (20). Йохансон оформи 2:2 в началото на третата част и се стигна до продължения, в които Низивиус донесе победата на Латвия. След този мач, Латвия заема 3-ото място в групата с 2 точки, а Швеция е 4-ра с 4 точки.

В мач от Група д, Финландия разби Дания с 5:1. Датчаните първи поведоха чрез Якобсен в 11-ата минута на първата част, но Миетинен изравни в 18-ата минута на същата третина. Пихлман и Миетинен направиха резултата 3:1 с голове през втората част, а Капанен се разписа в 12-ата и 20-ата минута на последната третина и оформи крайното 5:1. След този мач, Финландия е на 1-ото място в класирането с 6 точки.