2. Зимни спортове
  3. Чешките хокеисти безпощадни и срещу Норвегия

Чешките хокеисти безпощадни и срещу Норвегия

Националният хокеен отбор на Чехия спечели втори пореден мач на Световното първенство в Швейцария. Норвегия не оказа особена съпротива на чехите, които спечелиха леко с 5:2 в група „D”.

Още в първата част Чехия заби три гола на съперника си, практически елиминирайки съмненията за крайния изход на срещата. Третото попадение за победителите наниза Йозеф Вашичек, който едва в понеделник се присъедини към своите съотборници. Норвегия спечели втората част с 2:1, но това не успя да смути чехите, които в последните 20 минути доведоха резултата до изразителното 5:2.

Чехия оглавява турнирната таблица в група „D” с пълен актив от шест точки, докато северните им опоненти не са спечелили дори една. В другия днешен двубой вторият Финландия (3 точки) играе с другия аутсайдер в групата Дания, които също не са отворили сметката си.