2. Зимни спортове
  3. Четири български представителки ще стартират днес в спринта на 7,5 км в Хохфилцен

Четири представителки на България ще стартират днес от 15:15 ч българско време в третия етап от Световната купа по биатлон, чийто домакин е австрийския зиман курорт Хохфилцен

Четири представителки на България ще стартират днес от 15:15 ч българско време във втория етап от Световната купа по биатлон, чийто домакин е австрийския зимен курорт Хохфилцен.

Павлина Филипова, Нина Кленовска, Емилия Йорданова и Силвия Георгиева ще участват в днешния старт в спринта на 7,5 км в Хохфилцен, съответно под 8-ми, 65-ти, 71-ви и 114-ти номер.

Мъжката ни формация в спринта на 10 километра ще бъде представлявана от Красимир Анев, който ще стартира от 72-ра позиция, Владимир Илиев (79), Мартин Богданов със стартова позиция 102 и Михаил Клечеров с номер 108. Мъжката надпревара е с начален час 12:30 ч българско време.

Хохфилцен ще е домакин на два старта за Световната купа по биатлон през този сезон. В рамките на този уикенд ще се състоят общо 6 състезания, по три в мъжките и три в женските дисциплини спринт, преследване и щафета.
В първия етап за Световната купа в Йостерсунд, Швеция Павлина Филипова зае 41-о място в преследването на 3:55,3 минути (1) след победителката. Филипова направи само един пропуск на огневия рубеж, но 56-та й стартова позиция не остави шансове за място сред първите 40 и спечелване на точки за СК.

В индивидуалния старт най-добре от българките се представи Павлина Филипова - 34-о място на 4:53,6 минути след победителката Хелена Йонсон с два пропуска на огневия рубеж. Емилия Йорданова е 85-а, а Силвия Георгиева - 89-а, а Нина Кадева-Кленовска не стартира.

Спринта донесе най-слабото представяне за българския състав – Павлина Филипова завърши 56-та с време от 25:08.4 с един пропуск, Нина Кленовска финишира 73-та, Емилия Йорданова 91-ва и Силвия Георгиева 103-та.