2. Зимни спортове
  3. Четиримата българи в сноуборда отпаднаха на 1/16-финал на Младежкия зимен спортен фестивал

Французинът Мерлин Сурже със 70,00 точки спечели златния медал, а втори се нареди Фабиан Хартман от Австрия с 56.00.

Четиримата българи отпаднаха на 1/16-финал в дисциплината сноуборд крос на Европейския младежки зимен фестивал. Нашите представители Стефан Вангелов, Валентин Миладинов, Константин Славов и Симеон Митрев получиха еднакъв точков актив- 1,68, което означава, че още в първия кръг при елиминациите бяха извънбитката за медалите.

Така те се нареждат в местата от 33-о до 47-о. Всички серии бяха с по трима състезатели, с изключение на една, а напред отиват само победителите.

Французинът Мерлин Сурже със 70,00 точки спечели златния медал, а втори се нареди Фабиан Хартман от Австрия с 56.00. Третото и четвъртото място заеха представителите на Германия Леон Бекхаус и Себастиан Пиетжиковски, събрали съответно 42,00 и 35,00 точки.