2. Зимни спортове
  3. Чикаго победи преследвача Ванкувър и запази първото място на Запад

Чикаго победи преследвача Ванкувър и запази първото място на Запад

Чикаго спечели домакинството си на Ванкувър с 6:3 и вече е на първо място в Западната конференция на Националната хокейна лига на САЩ и Канада с актив от 91 точки

Чикаго спечели домакинството си на Ванкувър с 6:3 и вече е на първо място в Западната конференция на Националната хокейна лига на САЩ и Канада с актив от 91 точки, съобщи официалният сайт на Лигата, предаде БТА.

"Черните ястреби" поведоха с 5:1 след първия период и това им осигури комфортната победа. Преди началото на втората част титулярният вратар на канадския отбор Роберто Луонго беше заменен от Андрю Рейкрофт.

Миналата седмица Луонго триумфира с националния отбор на Канада, спечелвайки златен медал от Oлимпиадата във Ванкувър. Андрю Лад, Дънкън Кийт, Трой Броуър, Крис Верстег и Джордан Хендри се разписаха за Чикаго в първата третина, а Райън Кеслър бе точен за Ванкувър.

Мариан Хоса пък се отличи с гол и асистенция за "ястребите", а останалите попадения за канадците от Ванкувър бяха дело на Алекс Бъроус и Микаел Самуелсон.

В друга среща от НХЛ тази нощ Калгари спечели като домакин на Ню Джърси с 5:3. Къртис Гленкрос, Даймънд Лангков и Ерик Нистрьом се разписаха във втория период, а вратарят на "пламъците" Мика Кипрусоф направи 22 спасявания. Преди това, в първата част, Зак Парисей откри резултата в полза на "дяволите".

За победата на Калгари голове добавиха Мат Стаян и Дейвид Мос в третия период. Парисей и Иля Ковалчук пък бяха точни за Ню Джърси при крайното 5:3 в полза на Калгари.

Павел Дацюк завърши с гол и асистенция за победата на неговия Детройт с 5:2 у дома срещу Нешвил. Съотборникът на Дацюк - Дарън Хелм, пък се отличи с две попадения, а по един гол добавиха Томас Холмстрьом и Хенрик Зетерберг. Джей Пи Дъмонт и Джоел Уърд бяха голмайстори за "хищниците".