2. Зимни спортове
  3. Чикаго поведе на Филаделфия във финала на НХЛ

Чикаго поведе на Филаделфия във финала на НХЛ

Отборът на Чикаго Блекхоукс спечели първата финална среща в НХЛ срещу Филаделфия Флайърс с 6:5 (2:3, 3:2, 1:0). Двата тима изиграха изключително интересен мач, но домакините бяха по-концентрирани в края и спечелиха, след като Томас Копецки вкара победния гол в 08:25 минута на последната третина.

Другите попадения за Блекхоукс бяха дело на Трой Броуер, който се разписа на два пъти, Дейв Боланд, Патрик Шарп и Крис Верстийг.

Точни за Флайърс бяха Виле Лейно, Скот Хартнел, Дани Бриер, Блеър Бетс и Аарън Ашам, но това в крайна сметка не достигна.

Следващата среща е във вторник от 03:00 часа, отново в Чикаго.