2. Зимни спортове
  3. Чикаго с нова победа над Сан Хосе, поведе с 3-0 във финалната серия

Чикаго с нова победа над Сан Хосе, поведе с 3-0 във финалната серия

Блекхоукс удариха „акулите” с „внезапна смърт”

Отборът на Чикаго Блекхоукс постигна изключително важна победа като домакин в борбата си за спечелване на титлата в НХЛ, след като се наложи с 3:0 над тима на Сан Хосе Шаркс и по този начин поведе с 3-0 победи във финалната серия на Запад. Серията се играе до четири победи за единия отбор, а следващият мач отново е в Чикаго в ранната понеделнишка утрин.

Двубоят започна много равностойно и през първата третина зрителите не видяха нито едно попадение. Втората част обаче стартира страхотно за гостите от Сан Хосе, които откриха резултата още в 4-та минута чрез Патрик Марлеау, но три минути по-късно Патрик Шарп възстанови равенството. В последната трета част, Блекхоукс първи вкараха попадение, в 14-ата минута, а негов автор бе Дейв Боланд. Гостите от Сан Хосе обаче отново изравниха статуквото в 16-ата минута, когато Марлеау вкара втория си гол в срещата. До края на частта не падна нов гол и така победителят в този двубой трябваше да се реши след продължение. То започна равностойно и в първите минути двата тима играеха на сигурно, без да се хвърлят в неспирни атаки.

Така се стигна до 13-ата минута, когато Дъстин Байфулиен хвърли в екстаз публиката на домакините, вкарвайки така ценното трето попадение, с което Блекхоукс поведоха във финалната серия на Запад с 3-0 победи.