2. Зимни спортове
  3. Чикаго с победа в плейофите, Анахайм с разгромна загуба от Ред Уингс

Чикаго с победа в плейофите, Анахайм с разгромна загуба от Ред Уингс

Чикаго Блекхоукс победи Ванкувър Канъкс с 2:1 (0:0, 0:1, 1:0, 1:0) след продължение в четвъртия мач между двата тима от полуфиналната серия в Западната конференция на НХЛ. Дарси Хордичук даде преднина на гостите от Канада, но Марвин Хавлат в края на третата третина прати мача в продължение.

Чикаго Блекхоукс победи Ванкувър Канъкс с 2:1 (0:0, 0:1, 1:0, 1:0) след продължение в четвъртия мач между двата тима от полуфиналната серия в Западната конференция на НХЛ. Дарси Хордичук даде преднина на гостите от Канада, но Марвин Хавлат в края на третата третина прати мача в продължение.

Домакините стигнаха до крайния успех благодарение на Андрю Лад, който отбеляза в продължението и успя да донесе победата на своите. След този двубой, резултатът от плейофната серия е вече 2:2. Регламентът е, че се играе до 4 победи в 7 срещи.

В друг мач от плейофите Анахайм Дъкс претърпя съкрушителна загуба от Детройт Ред Уинг у дома с 3:6. След този мач, резултатът от плейофната серия е вече изравнен и двата тима имат по две победи.

Дъкс започнаха вихренно двубоя и откриха резултата още в 1-ата минута на първата част с гол на Пери. Франзън обаче обърна нещата в полза на Ред Уингс и направи резултата 2:1 с попадения в 12-ата и 20-ата минути на първата третина.  Пери изравни за Дъкс в 12-ата минута на втората част, но Хоса направи 4:2 за Детройт с попадения в 17-ата и 20-ата минути. В 3-ата минута на третата третина Самуелсон покачи на 5:2 за Ред Уингс и на практика уби интригата в този мач. Нидермайер намали на 3:5 10 минути по-късно, а крайното 6:3 за Ред Уингс оформи Затерберг.