2. Зимни спортове
  3. Чикаго с титлата в Централната дивизия

Чикаго с титлата в Централната дивизия

Чикаго си гарантира титлата в Централната дивизия на НХЛ, след като другият претендент за първото място Детройт загуби при визитата на Филаделфия с 3:4, съобщи официалният сайт на Лигата nhl.com.

Хокеистите на Чикаго разбраха, че са недостижими на първото място в Централната дивизия малко преди да започне двубоят срещу Калгари, който Блекхоукс спечелиха с 4:1. Чикаго печели първа титла в дивизията от сезон 1992-93.

Патрик Кейн записа гол и асистенция за успеха на Чикаго над Калгари, а вратарят Анти Ниеми спаси 25 шайби. Победата над Калгари е 49-а за тима през сезона, с което бе изравнен клубния рекорд от 1970-71 и 1990-91.

Детройт загуби шансове за първото място в Централната дивизия след загубата от Филаделфия с 3:4, но "червените криле" имат гарантирано място в плейофите. Клод Жиро и Аарън Ашъм вкараха решителни голове за Филаделфия през втория период, а Кимо Тимонен се отличи с гол и асистенция за успеха. Детройт пък губи за първи път в редовното време в последните 13 мача.

Сами Сало вкара при числено превъзходство в 2:15 минута на продължението и донесе победата на Ванкувър над Минесота с 4:3. Срещата се игра пред препълнена зала с публика от 18 810 зрители и това е пореден мач номер 300, в който домакините играят пред напълно разпродадена зала.

Повечето от зрителите вече се насочваха към изходите, след като в последната минута на редовното време Ванкувър поведе с 3:1 след точно попадение на Алекс Едлер. В оставащите 55 секунди докрая обаче гостите от Минесота изравниха чрез Коди Олмънд и Анти Миетинен. В продължението все пак Ванкувър стигна до победата с гола на Сами Сало.