2. Зимни спортове
  3. Чикаго се изравни с лидера в Западната конференция

Чикаго се изравни с лидера в Западната конференция

Чикаго се изравни с лидера в Западната конференция Сан Хосе след драматична победа с 3:2 след продължение над гостуващияЛос Анджелис в мач от първенството на Националната хокейна лига

Чикаго се изравни с лидера в Западната конференция Сан Хосе след драматична победа с 3:2 след продължение над гостуващияЛос Анджелис в мач от първенството на Националната хокейна лига, съобщи официалният сайт nhl.com.

Патрик Шарп отбеляза второто си попадение в мача в 2:08 минута на допълнителното време, за да донесе успеха на тима си си, предаде БТА. Лий Стемпняк също се разписа два пъти, а Финикс  надделя над гостуващия Ванкувърс 4:3 след дузпи и прекъсна серията на канадците от три поредни победи.

Решаващо за успеха на домакините се оказа попадението на Ейдриън Окойн при шестото изпълнение на наказателни удари. Хенрик Седин се отличи с гол и асистенция за гостите, които са водачи в Северозападната дивизия.

Томаш Флайшман се разписа 1:40 минута преди края на продължението и донесе успеха наВашингтон  над гостуващия Каролина с 4:3. Това беше 15-а поредна домакинска победа за столичани, които са лидери в НХЛ с 99 точки.

Бранителят Майк Грийн отбеляза два гола за домакините, а Александър Сьомин регистрира 31-о си попадение за сезона.

Бъфало си върна първото място в Североизточната дивизия след успех над гостуващия Далас с 5:3. Защитникът Тайлър Майерс се отличи с гол и три асистенции за успеха.

Далас получи нов удар в битката си място в плейофите на Запад. Отборът изостава на 5 точки зад осмото място, което на този етап се заема от Калгари.

Ню Джърси отнесе с 6:3 гостуващия Ню Йорк Рейнджърс, който пък допусна четвърта поредна загуба.