2. Зимни спортове
  3. Чикаго се върна в играта след 6:3 над Ванкувър

Чикаго се върна в играта след 6:3 над Ванкувър

Хокейният Чикаго Блекхоукс изравни полуфиналната си плейоф серията от Западната конференция на НХЛ срещу Ванкувър Канъкс след впечатляващо представление на домашния лед в града на ветровете.

В първата среща Канъкс взеха връх след не по-малко напрегната битка, завършила с 5:3 в полза на канадците. Днешната среща последва сходен сценарий. Ванкувър поведе с два безответни гола в първата част, но Чикаго се вдигна на крака и в крайна сметка спечели с 6:3.

Това е петият мач, в който Чикаго заличава пасив от два или повече гола в последните си осем срещи и трети път, в който Блекхоукс успяват да удържат успеха. Патрик Шарп хвърли съотборниците на гърба си и поведе гостите с два бързи гола, които ги върнаха в мача. Тези попадения доведоха актива на Шарп до пет в следсезонната надпревара. Дейв Боланд се откъсна и наниза красиво попадение, за да подсигури крайния успех за Хоукс. Въпреки двата гола, които пусна през първото полувреме вратарят на Чикаго Николай Хабибулин се справи с всички опасни удари към рамката си в остатъка от игралното време.

Следващия двубой ще се изиграе на 6 май в Чикаго.