2. Зимни спортове
  3. Чикаго стана шампион на Запад след нов успех над Сан Хосе

Чикаго стана шампион на Запад след нов успех над Сан Хосе

Блекхоукс биха „акулите” с 4:2 в мач номер 4

Отборът на Чикаго Блекхоукс постигна нова изключително важна победа в борбата си за спечелването на титлата в НХЛ, след като победи за четвърти пореден път тима на Сан Хосе Шаркс, този път с 4:2 като домакин. Така Чикаго стана шампион на Западната конференция, тъй като с този успех оформи крайния резултат в серията на 4-0 победи в своя полза. Така на финала за Купа Стенли, Блекхоукс ще се изправят срещу победителя в Източната конференция – Монреал Канейдиънс или Филаделфия Флайърс.

Двубоят започна много равностойно и през първата част зрителите видяха само едно попадение, което бе дело на Лоугън Коучър от Сан Хосе в 11-ата минута. През втората част „акулите” съумяха да удвоят преднината си чрез Патрик Марлеу, който бе точен в 8-та минута. След този гол обаче, Чикаго се събуди и тотално взе инициативата в свои ръце. В 14-ата минута Брент Сийбруук намали на 1:2, а в 19-ата Дейв Боланд изравни статуквото - 2:2. Във финалната трета част домакините продължиха да натискат здраво и в началото на 14-ата минута вече водеха с 3:2, след като точен за тях бе Дъстин Байфулиен. Крайното 4:2 оформи Крис Верстеек в 19:18 минута.

Така Чикаго стана шампион на Западната конференция, след като стигна до 4-0 победи в серията срещу Сан Хосе. Така Блекхоукс се класираха за финала за Купа Стенли, където чакат победителя от Източната конференция – Монреал Канейдиънс или Филаделфия Флайърс.