2. Зимни спортове
  3. Даниел Мезотич изпревари Арнд Пайфер в последните метри на преследването

Даниел Мезотич изпревари Арнд Пайфер в последните метри на преследването

Австриецът Даниел Мезотич спечели последния старт за световната купа по биатлон преди Олимпийските игри във Ванкувър. Мезотич триумфира в преследването на 12.5 км на по-малко от две секунди пред водилия в хода на цялото състезание Арнд Пайфер.

Победителят допусна една грешка в четирите си стрелби и завърши трасето с време от 31:50.4 минути. Сребърният медалист от миналогодишното световно първенство се оказа по-бърз от Пайфер в заключителните етапи на състезанието и взе победата с аванс от 1.7 секунди.

Немският полицай Пайфер също пропусна една от мишените и приключи с време 31:52.1.

Австриецът и сочен за фаворит преди днешния ден Доминик Ландертингер остана трети с три неточни изстрела и 32:10.1 минути.

Французинът Симон Фуркад завърши на осма позиция и с това успя да измести руснака Евгени Устюгов от първото място във временното подреждане за Световната купа. Руснакът едва се вписа сред първите 40, което му осигури минимален актив от точки.