2. Зимни спортове
  3. Дания размаза Финландия с 4:1 на старта на Световното първенство по хокей на лед

До 6-ата минута датчаните водеха с 2:0

Скромният състав на Дания размаза Финландия с 4:1 с два гола на Франс Нилсен. До 6-ата минута датчаните водеха с 2:0 при 6 отправени удара, а финландците бяха отвърнали само с един изстрел към вратата.

Точно тогава с втория си удар по посока на датската врата Петери Контийола намали на 1:2 в 6:48 минута.

Веднага след началото на втората третина обаче тимът на Дания наложи сериозно надмощие и логично стигна до трети гол, дело на Юлиян Якобсен, който завърши пас на автора на второто попадение Петер Регин.

В третата част Финландия не успя да създаде превес и мачът вървеше с поделено надмощие, но в края Франс Нилсен добави още едно попадение за крайното 4:1.