2. Зимни спортове
  3. Десислава Стоянова се класира на седмо място в спринта на 7.5 километра при девойките на Европейско първенство по биатлон

Българката Десислава Стоянова се класира на седмо място в спринта на 7,5 километра при девойките до 19 години на Откритото Европейско първенство по биатлон в Банско.

Стоянова допусна две грешки в стрелбата и завърши с време 25:55,1 минути. Шампионка стана Уляна Кайшева (Русия), която направи само една грешка на огневия рубеж при втората си стрелба и финишира 25:04,6 минути.

Втора на 14,1 секунди завърши Лиза Тереза Хаузер (Австрия) без грешки, а трета с изоставане от 32,0 секунди се класира Флориан Парис (Франция) също без грешки.

Общо пет българки участваха в надпреварата, а още намериха място сред първите 20.

Стефани Попова се класира 13-та с две грешки и изоставане от 1:43,8 минута, а Ния Димитрова е 17-та с един пропуск в стрелбата и на 1:54,5 минута след победителката.

Бетина Благоева е 42-ра с една грешка и изоставането от 4:24.6 минути, а Даниела Кадева е 44-та с три грешки и на 5:18,7 минути.

В състезанието участваха 57 биатлонистки.

От 13:00 часа е спринтът на 10 километра за юноши.