2. Зимни спортове
  3. Детройт би Калгари след продължение

Детройт би Калгари след продължение

Финикс Койотс се наложи над Ванкувър Канъкс с 3:2 като гост в дербито на Западната конференция на НХЛ

Отборът на Детройт Ред Уингс надделя трудно над Калгари Флеймс с 5:4 след продължение в среща от поредния кръг в НХЛ.

Хенрик Зетерберг спаси "червените криле" от загуба, изравнявайки резултата 3,2 секунди преди края на редовното време. Домакините дори губеха с 2:4, но с два гола на Зетерберг се добраха до продължение. Никлас Лидстрьом пък се разписа в 1:38-та минута на овъртайма и донесе победата на Детройт. Лидстрьом завърши и с две асистенции.

След този успех "червените криле" се затвърдиха на върха както в Централната дивизия, така и в Западната конференция, като отстъпват само с 2 точки на лидера в НХЛ Вашингтон Кепиталс, но пък са с три мача по-малко.

Финикс Койотс се наложи над Ванкувър Канъкс с 3:2 като гост в дербито на Западната конференция. В герой на срещата се превърна Тейлър Пиат, който отбеляза два гола, в това число и победното попадение в 5:52 минута на третата част.

След шестата си поредна победа Финикс се доближи само на точка от лидера в Тихоокеанската дивизия Лос Анджелис Кингс, а Ванкувър остава втори в Северозападната дивизия.