2. Зимни спортове
  3. Детройт на финал, след като елиминира Анахайм Дъкс

Детройт на финал, след като елиминира Анахайм Дъкс

Детройт Ред Уингс се класира за финала в Източната конференция, след като победи Анахайм Дъкс с 4:3 и по този начин елиминира "патоците". На финала Ред Уингс ще се изправи срещу Чикаго Блекхоукс, който отстраниха Ванкувър Канъкс също с 4:3 победи.

Детройт Ред Уингс се класира за финала в Западната конференция, след като победи Анахайм Дъкс с 4:3 и по този начин елиминира "патоците". На финала Ред Уингс ще се изправи срещу Чикаго Блекхоукс, който отстраниха Ванкувър Канъкс също с 4:3 победи.

Отборът на Детройт бе по-добрият в залата и напълно заслужено спечели. Худлер откри резултата в 16-ата минута на първата част, а Хелм удвои преднината на Детройт в началото на втората третина.

Патоците намалиха чрез Селън, който се разписа в 15-ата минута на втората третина, но само две минути по-късно Самюелсън покачи на 3:1 за Ред Уингс. Дъкс отново върнаха едно попадение чрез Пери, който се разписа в края на частта.

Райън изравни резултата в 8-ата минута на последната третина, но Клери донесе победата на Детройт в 17-ата минута на третината и по този начин класира отбора си за финала.