2. Зимни спортове
  3. Детройт отново смаза Анахайм Дъкс, Брюинс не прости на Каролина

Детройт отново смаза Анахайм Дъкс, Брюинс не прости на Каролина

Отборът на Детройт Ред Уингс за пореден път разгроми Анахайм Дъкс. Тимът от Детройт победи своя съперник с внушителното 4:1 в домакински 1/2 финален мач за Купа "Стенли". През първата част двата тима играха предпазливо и не успяха да си отбележат голове. Франзън откри резултата в полза на Детройт в 4-ата минута, а само минута по-късно Хъдлър удвои преднината на домакините.

Уитни намали на 1:2 в 16-ата минута на втората част, но с голове на Хелм в 17-ата минута на третата третина и Затеберг в 20-ата минута Детройт си гарантира убедителния успех. След тази победа резултата от плейофната серия е вече 3:2 в полза на Ред Уингс. Анахайм Дъкс определено бе считан за фаворит в тази плейофна двойка, но засега не оправдава тези очаквания.

В друг 1/2 финален плейоф за Купа "Стенли", Бортън Брюинс успя да надвие Каролина Хърикейнс с 4:0. Домакините бяха по-добрият отбор на терена и напълно закономерно стигнаха до убедителния успех. След победата, Брюинс изравни резултата от плейофната серия, който вече е 2:2.

Реши и Кесъл дадоха комфортна преднина на тима от Бостън с голове в 15-ата и 19-ата минути на първата част. Кесъл вкара втория си гол в мача в 5-ата минута на втората третина и с това попадение напълно уби интригата в двубоя. Лучич довърши Каролина с попадение в 15-ата минута на третата третина и по този начин Бостън стигна до убедителна победа с 4:0.