2. Зимни спортове
  3. Детройт падна под плейофната осмица

Детройт падна под плейофната осмица

Детройт допусна нова загуба в Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ) и за пореден път през този сезон остана извън плейофната осмица на Западната конференция

Детройт допусна нова загуба в Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ) и за пореден път през този сезон остана извън плейофната осмица на Западната конференция. Вицешампионите за 2009-а година бяха наказани с победен гол още през първата третина при загубата с 2:5 от Минесота, която ги остави на девето място.

Осми вече е отборът на Калгъри, спечелил точка при загуба с 3:4 след дузпи срещу десетия Далас. Мачът започна с размяна на по два гола между двата състава, като точни бяха съответно Анти Миетинен за Минесота и Павел Датсюк за Детройт. След изиграването на 17:40 минути от мача Андрю Ебет вкара победен гол за домакините, а останалите две шайби на Гийом Латендре и Мартин Хавлат бяха само формалност за записването на разгромна победа над фаворитите.

Бъфало пък спечели най-интересната битка за вечерта, след като Джейсън Поминвил и Йохен Хехт вкараха дузпи за победа с 2:1 над Ню Джърси. В сблъсъка между лидерите на дивизии от Източната конференция решителен удар изпусна Джейми Лангенбрунер. Дори и с този пропуск обаче Дяволите останаха втори в генералното класиране с точка пред Бъфало. Мачът представляваше генерална репетиция и показен сблъсък за двама от вратарите, от които се очаква най-много на зимната Олимпиада във Ванкувър през февруари. Стражът на победителите Райън Милър е най-вероятният титуляр за САЩ, докато сигурен за поста си на вратата на фаворита Канада е легендата в хокея на лед и вратар на Ню Джърси - Мартин Бродюр.

Осма поредна победа в НХЛ записа отборът на Вашингтон, който продължава с резултатните си игри след три шайби за три минути в третата част и лесна победа с 5:1 над Анахайм. При доминацията на Столичаните в последната третина точни бяха Шаон Морисън, Майк Нъбъл и Александър Сьомин, които помогнаха за изравняването на рекорд от сезон 1988/1989 за поредни победи. В първата третина 34-и гол за сезона записа звездата на домакините Александър Овечкин, а второто си попадение в мача и 25-о за сезона вкара Сьомин в самия край на срещата. Победната серия в 11 от 12 мача за Вашингтон датира от 5-и януари, когато капитан на отбора стана руската звезда Овечкин.