2. Зимни спортове
  3. Детройт победи Чикаго с 6:4 пред 40 000 зрители

Детройт победи Чикаго с 6:4 пред 40 000 зрители

Детройт Ред Уинг победи като гост Чикаго Блекхоукс с 6:4 на бейзболния "Ригли Фийлд" в мач от редовния сезон на НХЛ. 40 000 зрители станаха свидетели на зрелището, което се проведе на открито, като част от т.нар. "Зимна класика". Домакините започнаха по-активно срещата и на 3 пъти излизаха напред в резултата, но хокеистите на Детройт намериха сили да обърнат мача.

Чикаго бе абсолютен господар на терена и след голове на Верстиг, Гавлат и Икер взе първата третина с 3:1. През втората част чехът Худлер и Дацюк донесоха победа на гостите с 0:3. Третата част отново бе взета от гостите, но този път с резултат 2:1, а головете за тях вкараха Рафалски и Лебда.