2. Зимни спортове
  3. Детройт победи в продълженията Бъфало

Детройт победи в продълженията Бъфало

Брайън Рафалски отбеляза в продълженията и донесе победата на Детройт Ред Уингс с 3:2 при домакинството на лидера в Североизточната дивизия Бъфало Сейбърс в мач от НХЛ.

Ударът на Рафалски 31 сек след началото на добавеното време дойде, след като новото попълнение на Сейбърс Тайлър Миърс получи дузпа за бавене на времето само минута преди финалната сирена в третата част.

Иначе Павел Дастюк и Патрик Ийвс дадоха ранна преднина на Детройт в първата част. Йохен Хехт израви през втората, когато отбеляза втория си гол в мача.

Победата изкачи Ред Уингс, който спечели пет от последните си седем мача след подновяването на сезона, на точка пред почиващите Калгари Флеймс за последното място, даващо право на участие в плейофите на Западната конференция. В понеделник Ред Уингс и Флеймс се срещат в Калгари. В предходната битка между двата отбора миналия вторник Флеймс бе победител.