2. Зимни спортове
  3. Детройт поведе с 2:0 във финала на Запад

Детройт поведе с 2:0 във финала на Запад

Шампионът Детройт победи Чикаго с 3:2 след продължение и поведе с 2:0 победи във финалната серия на Западната конференция на НХЛ. Микаел Самуелсон отново бе героят за Детройт, отбелязвайки победното попадение в 6-а минута на продължението.

Самуелсон вкара гол и в първия мач от серията в неделя, в който Детройт се наложи с 5:2. Брайън Рафалски и Дан Клиъри отбелязаха другите два гола за "червените крила". Капитанът на Чикаго Джонатан Тоус вкара две попадения, но те не бяха достатъчни. Принос за успеха на Детройт има и вратарят Крис Осгуд, който спаси 37 удара. Третият мач от серията е в петък в Чикаго.