2. Зимни спортове
  3. Детройт Ред Уингс размаза Едмънтън с 8:3 в мач от НХЛ

Детройт Ред Уингс размаза Едмънтън с 8:3 в мач от НХЛ

Детройт Ред Уингс се погрижиха от рано да не допускат изненади на леда у дома. Домакините се разписаха на три пъти в първите 6 минути, като Браян Рафалски, Мария Хоса и Павел Дацюк се разписаха по веднъж и прибавиха по една голова асистенция за разгромното 8:3 срещу Едмънтън Ойлърс.

Брет Лебда, Дан Клиъри, Никлас Линдстрьом, Микаел Самуелсон и Виле Лейно също записаха имената си сред голмайсторите. Никлас Кронуол осигури три асистенции, докато Иржи Хъдлър спомогна за два гола. Вратарят Тай Конклин направи общо 23 спасявания.

Зак Стортини, Марк Пулио и Дъстин Пенър за Ойлърс се опитаха да смекчат болката с по един гол и добавка.
Детройт водеше в резултата с 5:0 след първата третина и 6:0 след втората, последната част завърши при 3:2 за гостите, което фиксира и крайното 8:3.