2. Зимни спортове
  3. Детройт с труден успех над опашкаря Едмънтън

Детройт с труден успех над опашкаря Едмънтън

Вижте останалите резултати от тази нощ

Отборът на Детройт Ред Уингс продължава със силните си игри през този сезон в НХЛ, след като тази нощ се наложи трудно с 5:3 над опашкаря Едмънтън Ойлърс като гост. След този успех „крилата” се намират на 2-о място във временното класиране на Западната конференция с актив от 55 точки, колкото има и лидерът Ванкувър Канъкс. Едмънтън пък се намира на последното място в подреждането с едва 31 пункта.

Иначе двубоят започна добре за Детройт, които успяха да открият резултата още в началото на двубоя, когато точен бе Хенрик Зетерберг. Домакините обаче съумяха да изравнят статуквото чрез Джилбърт Бруле, но през втората част Тод Бертуци и Крис Дрейпър направиха 3:1 в полза на „крилата”.

Третата част пък предложи на зрителите невероятна драма и емоции, след като Пекъм и Гакнер съумяха да възстановят статуквото, с голове в 5-та и 11-ата минута. В края на третината обаче, Детройт натисна здраво и все пак успя да стигне до победата в редовното време с голове на Бертуци и Хелм.