2. Зимни спортове
  3. Детройт със 17 поредна победа в НХЛ, би с 3:1 Сейнт Луис

Детройт със 17 поредна победа в НХЛ, би с 3:1 Сейнт Луис

Детройт записа поредна победа в първенството на Канада и САЩ (НХЛ). Късно снощи лидерите надделяха с 3:1 над Сейнт Луис.

Това е 17 поредна домакинска победа за Ред Уинкс. Голмайстори станаха Павел Дацюк и Йохан Францен, които вкараха голове във втората част.

Това е най-дългата победна серия на отбора в арена "Джо Луис" от 36 години насам, а освен това беше изравнена четвъртата най-дълга в НХЛ, дело на състава на Филаделфия от далечната 1976 година.

Началото на мача беше притеснително за феновете на Детройт, след като Скот Никол откри в средата на първата част за гостите от Сейнт Луис. След това обаче "червените криле" взеха инициативата и отправиха 28:22 шайби, като по този начин може да се каже, че спечелиха заслужено мача.

Дацюк изравни секунди след началото на втората част, а точно осем минути по-късно Францен вкара победната шайба. Никлас Кронвал довърши гостите в самия край на мача.

Вижте всички резултати от играните тази нощ срещи от първенството на Национална хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ), резултати и класиране:

Торонто - НЙ Айлъндърс - 3:0

Каролина - Уинипег - 2:1

Детройт - Сейнт Луис - 3:1

Нешвил - Кълъмбъс - 4:1

Едмънтън - Сан Хосе - 2:1 (след дузпи)

Лос Анджелис - Отава - 4:1