2. Зимни спортове
  3. Детройт тресна Чикаго във финалните плейофи на НХЛ

Детройт тресна Чикаго във финалните плейофи на НХЛ

Детройт Ред Уингс успя да победи Чикаго Блекхоукс с 5:2 (1:1, 1:0, 3:1) в първия мач от финалната серия на Западната конференция. Мачът се игра на леда в препълнената зала „Джо Луис Арена” пред 20 066 зрители.

Детройт Ред Уингс успя да победи Чикаго Блекхоукс с 5:2 (1:1, 1:0, 3:1) в първия мач от финалната серия на Западната конференция. Мачът се игра на леда в препълнената зала „Джо Луис Арена” пред 20 066 зрители.

Адам Буриш изведе Чикаго напред в резултата с гол в 6-ата минута на първата част. Само три минути по-късно обаче Дан Клиъри, който е бивш играч на Блекхоукс, изравни резултата. В 17-ата минута на втората част Йохан Францен изведе домакините напред в резултата, като по този начин спомогна за пълния обрат.

"Блекхоукс" се върнаха в мача, след като Верстеег изравни в 4-ата минута на третата част. Ред Уингс обаче уби интригата с два бързи гола на Самуелсон и Клиъри съответно в 8-ата и 9-ата минута. По този начин резултатът стана 4:2. Крайното 5:2 в полза на домакините оформи Затеберг секунди преди края на двубоя.

След този двубой, Детройт води с 1:0 във финалната серия на Западната конференция. Играе се до четири победи.