2. Зимни спортове
  3. Детройт запази интригата след бой над Сан Хосе – 7:1

Детройт запази интригата след бой над Сан Хосе – 7:1

Резултатът в серията вече е 3:1 победи в полза на "акулите"

Отборът на Детройт Ред Уингс запази интригата в полуфиналния плейоф в НХЛ срещу тима на Сан Хосе Шаркс, размазвайки го със 7:1 като домакин. След този успех резултатът в серията вече е 3-1 победи в полза на „акулите”, а следващият мач между двата тима е в неделя от 5:00 часа в Сан Хосе.

Двубоят започна с невероятен устрем на домакините, които водеха с 5:0 след края на първата третина. Тод Бертуци изведе своите напред в 6-та минута, след което последваха три попадения на Йохан Францен, съответно в 8-та, 11-ата и 12-ата минути. Валтери Филпула пък направи 5:0 в 19-ата минута.

Във втората част зрителите се насладиха на далеч по-малко попадения, но за тяхна радост любимците им продължиха да се представят на висота. В 4-та минута Брайън Рафалски направи 6:0 за Детройт, а в 20-ата Дани Хийтли вкара почетния гол за Сан Хосе. Крайното 7:1 пък бе оформено в 8-та минута на третата част, когато точен за Детройт бе Йохан Францен.