2. Зимни спортове
  3. Девет хокеисти се разписаха, а Лос Анджелис спечели в Бостън за първи път от ноември 2010 година

Бостън за последно допусна 57 удара към вратата си през 1965 година

Девет хокеисти се разписаха, а Лос Анджелис спечели в Бостън за първи път от 20 ноември 2010 година, след като разгроми домакините с 9:2.

Джонатан Куик направи 35 спасявания, а Милан Лучич, Мариан Габорик, Дъстин Браун и Джеф Картър се отличиха с по гол и асистенция, като гостите отправиха общо 57 удара - 32 към Тука Раск, който беше заменен след петия гол, в последствие още 25 към резервата Йонас Густафсон.

Бостън за последно допусна 57 удара към вратата си в мач срещу Детройт на 18 март 1965 година.

Брад Марчанд изведе домакините напред в 5:03 минута на мача, но последваха седем безответни гола за лидера в Тихоокеанската дивизия.

Водачът в Атлантическата дивизия Флорида вкара първите четири попадения и стигна до успех със 7:4 над домакина Бъфало. Райли Смит завърши с 2 гола и асистенция, а Юси Йокинен допринесе с гол и 2 асистенции за гостите, които спечелиха за шести път в последните си осем срещи.

Лидерът в лигата Вашингтон записа четвърти пореден успех след 5:3 над Нешвил като гост.

Маркус Йохансен се отличи с гол и две асистенции, а Том Уилсън и Джъстин Уилямс добавиха по гол и асистенция. Джейсън Чимера и Алекс Овечкин също се разписаха. Филип Форсберг вкара два пъти, а Роман Йоси добави още едно попадение, но домакините загубиха за трети път в последните си четири двубоя.

Феновете на Ню Джърси имаха много поводи за радост, след като на церемония в "Пруденшъл Сентър" беше издигната фланелката с номер 30 на легендарния вратар на отбора Мартен Бродюр, а в последствие домакините спечелиха с 2:1 срещу Едмънтън. Рийс Буше вкара победния гол в 7:13 минута на третата част, а преди това асистира за попадението на Адам Енрике, който също завърши с гол и асистенция. Ню Джърси прекъсна серия от три поредни загуби.

Вратарят Мартин Джоунс отрази всичките 33 удара и записа пети Шътаут" за сезона, а Сан Хосе се справи с домакина Чикаго с 2:0. Джо Торнтън вкара гол на празна врата 1:42 минута преди края, а преди това записа и асистенция при първото попадение на Патрик Марло при числен превес в средата на втория период.

Джон Клингберг се разписа 2:11 минути преди края на продължението и донесе успеха на Далас над домакина Минесота с 4:3. Вратарят Кери Лехтонен спаси 37 удара за тексасците. Минесота допусна 11-о поражение в последните си 12 мача.

Маркус Гранлунд завърши с гол и асистенция, а стражът Йонас Хилер се отличи с 33 спасявания при успеха на Калгари над Торонто в канадското дерби с 4:3.