2. Зимни спортове
  3. Девилс победи Рейнджърс в зрелищен мач с 13 гола

Девилс победи Рейнджърс в зрелищен мач с 13 гола

Ню Джърси Девилс взе най-добрия възможен реванш срещу местния "враг" Ню Йорк Рейнджърс за загубите в първите им две срещи през сезона. "Дяволите" сразиха Рейнджърс с 8:5 в изключително зрелищен мач на леда в "Пруденшъл Сентър".

Любопитното е, че домакините успяха да спечелят всяка една третина (2:1 3:2 3:2), а мачът бе много драматичен. Джей Пандолфо откри резултата в началото за 1:0, а гостите изравниха чрез Маркус Наслунд. След него Девилс показаха изключителна мощ в атака и успяха да поведат с 5:1 до средата на втората част след два гола на Травис Зайац и по един на Джони Одуйа и Дайниус Зубрис.

Когато всички мислеха, че мачът е решен, дойде и отговорът на тима от "Голямата ябълка". Гостите проявиха голям характер и успяха да изравнят резултата. Николай Жердев и Скот Гомес сведоха преднината на съперника до 5:3 към края на втората част, а Пол Мара и Райън Калахан успяха да изравнят до 5:5.

Това обаче не бе цялото шоу и Девилс отговориха с нови три гол до края на срещата. Патрик Елиас, Брайън Джионта и  Джейми Лангенбрюнер сервираха нова порция попадения в мрежата на Лунквист, на която нямаше време и възможност гостите да отговорят.

По този начин Девилс взеха първата си победа над Рейнджърс за сезона, след като бяха загубили първите два мача, съответно с 1:4 като гост и с 2:5 у дома.

Следващият мач между двата тима е точно след Коледа - на 27 декември в "Медисън Скуер Гардън".