2. Зимни спортове
  3. Драматична загуба за Филаделфия със 7:8 у дома

Драматична загуба за Филаделфия със 7:8 у дома

Тампа Бей сътвори страхотен обрат при гостуването си на Филаделфия

Водещият реализатор в Националната хокейна лига на САЩ и Канада Стивън Стамкос записа втори хеттрик от началото на сезона и беше с основна заслуга за обрата, който Тампа Бей сътвори при гостуването си на Филаделфия.

Южняците от Флорида спечелиха драматично с 8:7, но все още не могат да се изкачат на първите три места в Източната конференция. 20-годишният Стамкос до момента има 19 гола и общо 35 точки. Двата отбора започнаха вихрено мача и първата част завърши при резултат 5:4. Това е първа среща, в която има девет гола в първата третина от 1991/1992 година насам. Втората част приключи при резултат 8:8, а за третата остана само едно попадение. 14 гола в първите два периода в мач от НХЛ статистиците извадиха от сезон 1986/1987.

Николай Жердев се разписа два пъти за отбора на домакините, които са начело в Атлантическата дивизия с 26 точки. Това поражение сложи край на серията им от седем поредни мача без загуба. Поредицата от четири победи за отбора на Монреал беше прекратена от Нешвил, който ги би с 3:0 като гости. Вратарят на победителите Пека Рине направи 30 спасявания и регистрира втори мач без допуснат гол от началото на сезона и общо 16 кариерата си в Лигата.

В Далас местният тим се наложи с 5:4 след продължение над Сан Хосе, като Майк Рибейро вкара решителния гол. Домакините от Далас на два пъти изравняваха, но умората при акулите си каза думата, тъй като те изиграха три мача в четири последователни дни. Милан Лучич също записа хеттрик срещу името си днес, след като заби първите три гола за успеха на Бостън Брюинс над Флорида с 4:0. Той откри резултата в края на първата част, а в рамките на 15 секунди в третата оформи втория си хеттрик в НХЛ.

Шон Торнтън оформи крайното 4:0, а вратарят Туука Раск спаси 41 удара към мрежата си и регистрира първа победа като титуляр през този сезон. Бостън е на 2-о място в Североизточната дивизия с 23 точки, начело е Монреал с 25.