2. Зимни спортове
  3. Дубъл за Норвегия, Красимир Анев 60-ти в спринта на 10 км в Хохфилцен

Дубъл за Норвегия, Красимир Анев 60-ти в спринта на 10 км в Хохфилцен

Красимир Анев завърши на 60-о място в спринта на 10 км за Световната купа по биатлон в австрийския зимен център Хохфилцен, докато в отсъствието на норвежците Свендсен и Бьорндален, сънародниците им Ларс Бербер и Александър Ос окупираха първите места.

Ларс Бергер направи триумфално завръщане, след мимолетно участие в надпреварата за “Купа IBU” и спечели спринта в Хохфилцен с впечатляващо представяне. 29-годишният норвежец стреля безпогрешно и даде най-добро време 25:23.1 минути. Днешният старт е първият от 13 години насам, в който той стреля „чисто” и четвърта победа в старт за Световната купа, която идва почти пет години след последния му триумф.

Още от началото на надпреварата като най-сигурен победител изглеждаше съотборникът на Бергер Александър Ос, който през голяма част от дистанцията се движеше на около 2 секунди пред Дмитрий Ярошенко. В крайна сметка Бергер финишира с внушителните 37 секунди преднина над сънародника си, Ярошенко остана трети.
Олимпийският златен медалист от Торино 2006 Венсан Дефран приключи деня на пето място.

От Българските представители 60-ти завърши Красимир Анев с един пропуск в стрелбата и време от 27:55.1 минути. Владимир Илиев допусна три пропуска и зае 80-то място на 3:09.1 минути зад лидера Бергер. Михаил Клечеров и Мартин Богданов приключиха 10-те километра съответно на 93-то и 112-то място.