2. Зимни спортове
  3. Дузпи решиха спора между Беларус и Финландия – 2:1

Дузпи решиха спора между Беларус и Финландия – 2:1

Чехия наказа Словакия с 8:0 в друга срещата от група "F" на Светвоното първенство по хокей

Беларус и Финландия не успяха да се победят в редовното време на четвъртия си двубой от груповата фаза на Световното първенство по хокей в Швейцария.

Беларус започна срещата по експлозивен начин, отбелязвайки най-бързия гол до този момент в първенството. Сергей Демагин откри за 1:0 още в шестата секунда. До края на срещата инциативата бе  в ръцете на финландците, които не спираха да атакуват, но вратарят на Беларус Андрей Мезин бе непоклатим. Той капитулира само веднъж под натиска на противника. Това се случи в 34-ата минута, когато отново бе достигната патова ситуация след гол на Янне Нискала. Редовното време и продължението не излъчиха победител, въпреки 45-те удара по посока на беларуската врата.

В лотарията на дузпите късметът се усмихна на Беларус, а победния гол заби Олег Антоненко, но герой на мача безспорно бе Мезин.

По-рано в събота Чехия се подигра със Словакия, реализирайки цели осем гола.

Финландия – Беларус – 1:2, след дузпи (0:1, 1:0, 0:0, 0:0, 0:1)

1

*Легенда: М - изиграни мачове; П - победи; ПО - победи след овъртайм; ЗО - загуби след овъртайм; З - загуби; Г+/- - голова разлика; Т - точки.