2. Зимни спортове
  3. Двама олимпийски медалисти ще носят българския флаг на откриването на европейското по биатлон

Ирина Никулчина и Генади Стоицов ще издигнат родния трибагреник в Банско утре

Двама олимпийски медалисти Ирина Никулчина и Генади Стоицов ще носят българското знаме на церемонията по откриването на европейското първенство по биатлон утре на централния площад в Банско. Наскоро Стоицов спечели два златни медала в дисциплините гигантски слалом и супергигантски слалом от световните зимни игри "Спешъл Олимпикс" в Пьончан (Репулика Корея). Никулчина пък е бронзова медалистка от игрите в Солт Лейк Сити през 2002 година.

Всички 376 биатлонисти и 170 официални лица ще вземат участие в церемонията по откриването на първенството, която ще започне в 19,30 часа.

Министърът на физическото възпитание и спорта Свилен Нейков и първият вицепрезидент на Международния съюз по биатлон Сергей Кущенко ще дадат старт на шампионата. Ансамбъл "Българе" ще изпълни фрагменти от спектакъла "Това
е България" със солисти Албена Вескова и човекът-оркестър Веселин Кузмов.

Националите на България вече се завърнаха от световното първенство в Нове Место и се готвят за предстоящите стартове. В Чехия мъжката на щафета завърши на 9-о място, а Краси Анев финишира 11-и в спринта.