2. Зимни спортове
  3. „Дяволите” потопиха „пингвините”, Бродюр с нова „суха” мрежа

„Дяволите” потопиха „пингвините”, Бродюр с нова „суха” мрежа

Детройт победи Сейнт Луис, вижте всички резултати от срещите, играни късно снощи в НХЛ

Мартин Бродюр изнесе страхотен мач за победата на Ню Джърси с 2:0 срещу Питсбърг в среща от Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ). Вратарят спря 23 шайби в отсъствието на звездите на гостите Сидни Кросби и Евгени Малкин, благодарение на което записа четвърти мач без допуснат гол за сезона и общо 114-и за кариерата си в редовния сезон.

Брайън Ролстън и новакът Ник Палмиери вкараха двете шайби за Дяволите, които записаха отборно постижение за сезона със спечелването на поне точка във всеки един от последните си пет мача в НХЛ. За рекорда помогнаха и Пингвините, които не се стараеха много в мача, оказал се първи от сезон 2006/2007 насам с отсъствието на Кросби и Малкин едновременно.

Дарън Хелм донесе победа на Детройт над Сейнт Луис, след като вкара гол за крайното 4:3 само 1:51 минути след началото на продължението на мача. За успеха на Червените криле основен принос имаше завърналият се след лечение на контузия страж Джими Хауърд, който спаси 26 удара към вратата си.

Патрик Ийвс, Тод Бертуци и Якуб Киндъл, вкарал първия си гол в НХЛ, нанизаха другите три шайби в мрежата на домакините от Сейнт Луис, които все пак бяха близо до сензацията.

Сините губеха с 0:3 преди попаденията на Тимъти Ошие, Патрик Берглунд и Дейвид Бейкс. Майк Ричардс вкара два гола, а Крис Пронгър записа асистенция при завръщането си на леда за отбора на Филаделфия, който победи с 6:2 Отава в изпълнен със сблъсъци мач. Именно благодарение на физическото си надмощие Летящите успяха да разгромят своя съперник и излязоха начело на НХЛ с 67 точки от 31 мача.

Даниел Бриер, Скот Хартнел, Джеймс ван Риймсдайк и Андрей Месарош също вкараха за Филаделфия, докато точни за Сенаторите бяха Милан Михалек и Ник Фолино.